دکوراسیون اداری /دکوراسیون محیط کار/ دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون اداری یکی از مهمترین عواملی است که می تواند در جذب مشتریان تاثیر گذار باشد. طراحی شیک و منظم و در عین حال جذاب دکوراسیون اداری نیاز به سرمایه گذاری یا خرج کردن هزینه بسیار زیادی برای خریدن مبلمان های گران قیمت یا تابلوهای نقاشی لاکچری ندارد. بلکه با رعایت کردن چند نکته ساده به عنوان مثال در نورپردازی و نحوه چیدمان می توانید محیطی جذاب و راحت برای کارمندان اداری و مشتریان فراهم آورید.

دکوراسیون اداری هم مانند دکوراسیون منزل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امروزه یکی از قسمت های مهم زندگی، کسب و کار است و اکثر افرادی که معمولا در محیط اداری کار می کنند به دکوراسیون داخلی اهمیتی نمی دهند و ممکن است به طراحی ساده آن بسنده کنند. ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که کار کردن در محیط شیک و زیبا، انگیزه افراد را تا حد زیادی بالا می برد و باعث می شود که دیگران دید مثبتی نسبت به شما و کسب و کارتان داشته باشند. همین امر سبب شده است که هر مدیر داخلی، دکوراسیون اداری جزء دغدغه های اصلی اش باشد.

اهمیت اجرای دکوراسیون اداری

اهمیت اجرای دکوراسیون اداری به دو جهت می باشد. تاثیری که اجرای دکوراسیون اداری بر روی کسب و کار دارد در درجه اول بر روی خودمان و کارکنان آن جا و سپس بر روی جذب مشتری و مراجعین دارد. در مرحله اول در صورت اجرای صحیح دکوراسیون اداری، باعث ایجاد نظم و ترتیب در محل کار شده و این امر باعث ایجاد آرامش و روحیه در کارکنان می شود و در نتیجه راندمان کاری بالا رفته و بازدهی بهتری خواهید داشت.

توصیه می شود که نوع دکوراسیون اداری با نوع فعالیت مجموعه سازگاری داشته باشد و تاثیر بعدی که اجرای دکوراسیون اداری بر روی مراجعه کنندگان و ارباب رجوع دارد را نمی توان بی اهمیت دانست. حس آرامش و اعتمادی که در نگاه اول با مشاهده یک اجرای دکوراسیون به وجود می آید سبب می شود که فرد به ایجاد همکاری با آن شرکت تمایل پیدا کند. به عنوان مثال باید پس از ورود به یک شرکت ابتدا میز منشی قرار داده شود تا تردد افراد مدیریت گردد و تا جای امکان باید اتاق جلسات به ورودی شرکت نزدیک باشد.

به احتمال زیاد برای شما هم اتفاق افتاده که با ورود به یک دفتر کاری و یا شرکت، اولین چیزی که باعث جلب توجه شما شود اجرای دکوراسیون آن اداره باشد. که از جمله این طراحی می توان به ترکیب بندی رنگ ها، چیدمان وسایل، نورپردازی محیط و … اشاره کرد. بنابراین یکی از عوامل جذب مشتری می باشد. در نتیجه اجرای اصولی دکوراسیون اداری باعث بازدهی بالای آن شرکت می شود. با توجه به مطالب عنوان شده به این نتیجه می رسیم که باید اجرای دکوراسیون اداری را به فرد مسلط به اصول طراحی و آشنا به رنگ و نحوه چیدمان سپرد تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود.

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری اهمیت زیادی داشته و برای طراحی آن باید همه جوانب در نظر گرفته شود. زیرا نوع دکوراسیون در افزایش راندمان کاری و پیشرفت کار تاثیر بسزایی می تواند داشته باشد. همچنین طراحی دکوراسیون شیک و زیبا باعث افزایش اعتبار دفتر کاری نیز می گردد.

هنگامی که افراد برای اولین بار پا به شرکت می گذارند با مشاهده طراحی زیبا و مثبت اطراف، جذب شرکت می شوند و این خود تاثیر بالایی در جلب اعتماد مشتری و افزایش اعتبار شرکت دارد. در اصل می توان گفت که انتخاب طرحی مناسب برای ساختمان اداری خود نوعی تجارت محسوب می گردد.

امروزه طراحی دکوراسیون اداری یکی از واجبات هر محل کاری محسوب شده که کارفرمایان اهمیت زیادی برای آن قایٔل می شوند زیرا باعث افزایش رضایت مندی کارکنان و ایجاد دید مثبت در ذهن مراجعه کنندگان و افزایش اعتبار شرکت می گردد. علاوه بر آن دکوراسیون اداری باید بر اساس کار آن شرکت و نوع کارکرد آن طراحی گردد.

طراحی دکوراسیون اداری حرفه ای

برای طراحی دکوراسیون اداری حرفه ای حتما نیازی نیست که فضای بزرگی در اختیار داشته باشید. بلکه فقط باید چند نکته کلیدی را به خاطر بسپارید؛ تا دکوراسیون اداری شما حرفه ای به نظر برسد. اگر به تازگی تصمیم گرفته‌اید کسب و کار خود را آغاز کنید؛ طراحی دکوراسیون اداری خود را با رعایت ۶ نکته ساده زیر حرفه ای جلوه دهید:

اندازه و حجم مبلمان و تجهیزات اداری را با توجه به فضایی که در اختیار دارید؛ انتخاب کنید.

در منابع معتبری مانند وب سایت های طراحی دکوراسیون اداری معروف جستجو کنید و طراحی های دکوراسیون اداری که مناسب با فضای در دسترس شما باشد؛ با دقت بررسی کنید.

رنگ دیوارها، تجهیزات و مبلمان را با دقت بر اساس نوع تجارت و فضای اداری خود انتخاب کنید.

نورپردازی مناسبی برای دکوراسیون اداری خود در نظر بگیرید.

بخشی از دکوراسیون اداری را را با فضای سبز مانند گلدان های کوچک پر کنید.

از آویزان کردن وسایلی مانند تابلو، مجسمه یا پوستر مناسب که به خوبی برند و نوع کسب و کار شما را نمایش می دهند؛ برای تاثیر گذاری روی مشتری بهره ببرید.

بخش های مهم در طراحی دکوراسیون

یکی از بخش های مهم طراحی دکوراسیون که باید به آن اهمیت داده شود، ورودی شرکت می باشد زیرا افراد با ورود به شرکت و با نگاه اول در مورد آن قضاوت می کنند بنابراین بهتر است اهمیت ویژه ای برای ورودی شرکت قایٔل شوید.

بخش دیگر اتاق جلسات می باشد. از آن جا که این بخش از ساختمان اداری مخصوص جلسات شرکت و صحبت های کاری و عقد قراردادها می باشد بنابراین باید رنگ و چیدمان این بخش رسمی تر و در عین حال صمیمی بوده تا باعث جلب اعتماد افراد شود.

اتاق مدیر نیز از دیگر بخش های مهم در طراحی دکوراسیون می باشد که بهتر است به شکل لوکس طراحی شده تا عظمت مدیر و شرکت رانشان دهد.

بخش امور مالی نیز یکی از بخش های مهم در شرکت می باشد که در این قسمت باید از رنگ ها و لوازم خاصی همچون قفسه برای نگهداری اطلاعات مالی، کمد و … استفاده شود.

از دیگر بخش های مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کارکنان می باشد. رنگ ها و طرح های به کار رفته در این بخش و نوع چیدمان آن با دیگر بخش های ساختمان فرق دارد. این قسمت باید از طرح ها و رنگ هایی استفاده شود که باعث ایجاد حس آرامش و صمیمیت در کارکنان شود. در صورتی که این بخش طبق اصول طراحی شود می تواند باعث افزایش راندمان کاری و احساس رضایت کارکنان آن شرکت شود.

بهتر است در هر ساختمان اداری بخشی را به اتاق بازی اختصاص دهید تا علاوه بر ایجاد یک محیط شاد و افزایش روحیه کارکنان در شرکت باعث ایجاد دید مثبت و صمیمت در افراد تازه وارد به شرکت و مراجعین شود.

کتابخانه نیز بخشی تاثیر گذار در محل کار بوده که باعث بالا رفتن اطلاعات کارکنان شرکت خواهد شد

عوامل موثر در طراحی دکوراسیون اداری

عوامل بسیار زیادی بر روی طراحی دکوراسیون اداری تاثیر گذار می باشد که در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین آن ها آشنا کنیم:

رنگ

 رنگ یکی از عواملی است که بر روی زیبایی دکوراسیون اداری داخلی تاثیر گذار می باشد. استفاده از رنگ های ساده و شیک و همچنین شاد در طراحی دکوراسیون اداری باعث ایجاد محیطی پویا می شود. رعایت تناسبات در رنگ ها نیز بسیار مهم می باشد. بنابراین برای استفاده از رنگ ها باید با آنها کاملا آشنا باشید.

چیدمان لوازم

از دیگر موارد مهم در طراحی دکوراسیون نوع چیدمان وسایل می باشد. لوازم باید به گونه ای چیده شود که علاوه بر زیبایی، فضای کمی را نیز اشغال کند. همچنین باید میز و صندلی به کار رفته استاندارد باشد تا پس از مدتی باعث ایجاد ناراحتی در کارمندان نگردد.

استفاده از گل و گیاه

به کار بردن گل و گیاه بر روی میز در طراحی دکوراسیون اداری علاوه بر زیبایی میزها و محیط اداری، باعث ایجاد حس آرامش در کارکنان نیز می گردد و همچنین سبب تصفیه هوای اطراف می شود.

نورپردازی

از تاثیر گذار ترین عامل بر روی زیبایی محیط اداری نورپردازی می باشد. نورپردازی زیبا می تواند باعث افزایش زیبایی و شیک بودن دفتر شود.

جداسازس بخش ها از هم

بهتر است هر بخش از شرکت را به یک کاری اختصاص داد. این راهکار باعث ایجاد نظم بیشتر در شرکت شده و همچنین سبب ایجاد استقلال و افزایش اعتماد به نفس در کارکنان می گردد.

پوشش دیوار و کف ساختمان

انتخاب پوشش دیوار و سقف ساختمان مطابق با سلیقه کارفرما انجام شده و می توانید برای هر بخش از یک  نوع کف پوش استفاده نمایید. به عنوان مثال می توان کف آشپزخانه با اتاق ها متقاوت باشد.

متراژ ساختمان

متراژ ساختمان بر روی طراححی دکوراسیون تاثیر گذار می باشد. بنابراین باید قبل از طراحی نقشه دکوراسیون باید متراژ آن در نظر گرفته شده و با توجه به آن طراحی برنامه ریزی گردد.

مبلمان و صندلی های اداری

باید صندلی های به کار رفته در دفتر اداری استاندارد بوده تا باعث ایجاد ناراحتی در کارکنان نشده و به این ترتیب راندمان کاری افزایش می یابد. بنابراین صندلی های کارکنان باید شامل استانداردهای لازم بوده تا کارکنان احساس راحتی کنند.

نور محیط

درست است که نورپردازی بر زیبایی فضا بسیار تاثیر گذار می باشد ولی باید به گونه ای طراحی شود که روشنایی کامل را داشته باشد. زیرا نور کم می تواند آرامش را از کارکنان سلب نماید.

میزان بودجه کارفرما

از مهم ترین و اصلی ترین بخش مهم در طراحی دکوراسیون، بودجه اختصاص داده شده به دکوراسیون توسط کارفرما می باشد. بنابراین در ابتدای کار پیش از برنامه ریزی برای طراحی باید میزان بودجه این کار درنظر گرفته شود.

نوع متریال به کار رفته در طراحی

لوازم در نظر گرفته شده در طراحی از جمله نوع مبلمان، نوع کاغذ دیواری، وسایل تزیینی و … نیز از دیگر بخش هایی است که در میزان زیبایی طراحی تاثیر گذار می باشد.

بخش های اداری

پیش از برنامه ریزی برای دکوراسیون اداری، ابتدا باید بخش های اداری در نظر گرفته شده و مطابق با هر بخش و نوع کاربرد آن رنگ، چیدمان، لوازم تزیینی آن و … را تعیین کرد. به عنوان مثال اتاق جلسات در مقایسه با اتاق کارکنان باید رسمی تر طراحی گردد.

یک طراح خوب می تواند با آگاهی از اطلاعات بالا و در نظر گرفتن آن بهترین طرح را برای طراحی دکوراسیون اداری انتخاب کند.

بخش های مهم در طراحی دکوراسیون اداری

بخش های مهم در طراحی دکوراسیون اداری پیش لز طراحی باید در نظر گرفته شده و مطابق با آن طرح مورد نظر انتخاب شود. از جمله این بخش ها می توان به رنگ، چیدمان وسایل، استفاده از لوازم و … اشاره کرد.

تاثیر رنگ در طراحی دکوراسیون اداری / رنگ در دکوراسیون اداری

باید بدانید که رنگ های به کار رفته در طراحی دکوراسیون اتفاقی نبوده و هدفی در استفاده از این رنگ ها وجود دارد. بنابراین در طراحی دکوراسیون اداری باید از هر رنگ مطابق با بخش موررد نظر استفاده نمایید. در این بخش قصد داریم شما را با تاثیر رنگ های رایج بر طراحی دکوراسیون اداری آشنا کنیم.

تاثیر رنگ قهوه ای در طراحی دکوراسیون اداری

از آن جا که این رنگ در طبیعت موجود می باشد، استفاده آن در دکوراسیون اداری باعث ایجاد حس آرامش در افراد می شود و در عین حال حالت رسمی داشته و برای اتاق هایی مانند اتاق جلسات و اتاق مدیر می توانید از این رنگ استفاده نمایید.

تاثیر رنگ سفید در طراحی دکوراسیون اداری

به کار بردن رنگ سفید در طراحی دکوراسیون اداری به افراد علاوه بر حس آرامش، حس صداقت و اعتماد را نیز القا می کند ولی بهتر است از این رنگ به صورت خالص استفاده نکنید و تنها برای تاکید بر روی بخش خاصی از آن استفاده نمایید.

اما لازم به ذکر است به کار بردن یک رنگ خاص در طراحی دکوراسیون اداری کار درستی نبوده و بهتر است از رنگ های هماهنگ به صورت ترکیبی استفاده نمایید.

تاثیر رنگ خاکستری در طراحی دکوراسیون اداری

از آن جا که خاکستری یک رنگ خنثی می باشد بهتر است به شکل ترکیبی با دیگر رنگ ها استفاده شود. این رنگ تشریفاتی بوده و ظرافت همراه با محافظه کاری را به بیننده القا می کند.

تاثیر رنگ زرد در طراحی دکوراسیون اداری

این رنگ باعث القای حس خوش بینی می شود ولی نباید از این رنگ در طراحی دکوراسیون زیاد استفاده شود باید مقداری کمی از این رنگ را در دکوراسیون استفاده کرد به عنوان مثال یک شی ایستاده، یک تابلوی عکس، یک مجسمه و … .

تاثیر رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون اداری

با توجه به جذابیت رنگ قرمز بهتر است از این رنگ برای تاکید بر روی بخش خاصی استفاده نمایید و می توانید آن را با سایه های گرم ترکیب کنید تا باعث افزایش زیبایی بیشتر این رنگ شود.

تاثیر رنگ آبی در طراحی دکوراسیون اداری

این رنگ باعث ایجاد حس آرامش و بالا رفتن کاهش فشار خون می شود و با توجه به سرد بودن رنگ آبی در تابستان باعث ایجاد حس خنکی در محیط می شود.

تاثیر رنگ بنفش در طراحی دکوراسیون اداری

استفاده از این رنگ برای ورودی و اتاق انتظار مناسب می باشد و باعث ایجاد حس لوکس و گران بودن می شود و نماد سلطنت و قدرت نیز می باشد.

تاثیر رنگ سبز در طراحی دکوراسیون اداری

از آن جا که سبز از رنگ های موجود در طبیعت می باشد استفاده ز آن در طراحی دکوراسیون اداری باعث آرامش شده و می توان انواع رنگ های سبز را در طراحی دکوراسیون اداری استفاده کرد.

لازم به ذکر است که نباید تنها از یک رنگ خاص برای طراحی دکوراسیون اداری استفاده کرد و باید از رنگ ها به صورت ترکیبی و هماهنگ با هم استفاده شده تا بتواند حس مورد نظر را به درستی به بیننده القا کند.

دکوراسیون اداری داخلی/دکوراسیون داخلی اداری /دکوراسیون اداری شرکت / دکوراسیون دفترکار

دکوراسیون اداری داخلی باید به گونه ای طراحی شود که باعث جذب ارباب رجوع در نگاه اول شده و عظمت شرکت را به رخ آن ها بکشد. اکثر سبک های به کار رفته در طراحی دکوراسیون سبک مدرن بوده ولی در برخی از شرکت ها از سبک کلاسیک نیز استفاده می شود.

طراحی دکوراسیون اداری داخلی باید به دست افراد متخصص و خوش ذوق و همچنین آشنا به اصول روانشناسی رنگ ها انجام گیرد تا بتواند با استفاده از رنگ ها و نوع چیدمان بر روی مخاطب تاثیر بگذارد.

افرادی که به تازگی وارد شرکت می شوند هیچچ شناختی از محیط و کارفرما نداشته و نوع دکوراسیون می تواند معرف خوبی بر محیط شرکت و روحیه و فرهنگ کارفرما باشد.

با وجود افزایش افراد تحصیل کرده نمی توان گفت هر کسی قادر به طراحی یک دکوراسیون خوب و شیک می باشند. زیرا این کار نیاز به آشنایی با رنگ ها و روانشناسی آن، تاثیر چیدمان بر کارکنان و هماهنگی آن ها دارد و حتی این هنر در دانشگاه ها تدریس می گردد. بنابراین بهتر است برای طراحی دکوراسیون دفتر اداری خود از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید.

اجرا کننده دکوراسیون اداری

اجرا کننده دکوراسیون اداری یکی از پروسه های مهم در طراحی دکوراسیون می باشد و باید از افراد ماهر و با تجربه  که قدرت اجرای بالایی دارند استفاده نمایید. تنها شناخت از شیوه طراحی و اصول آن کافی نمی باشد و یک طراح دکوراسیون خوب باید قدرت اجرای ایده و دانش خود را داشته باشد.

یک اجراکننده دکوراسیون ابتدا باید به دفتر کاری مراجعه کرده و سپس با تمامی بخش های شرکت آشنا شود و مطابق با سلیقه و تمامی المان های کاری طراحی را شروع کند. اجراکننده باید ترکیبی از علم و هنر خود را برای یک اجرای خوب به کار ببرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

پیش از اجرای دکوراسیون، تیم اجرا کننده میزان بودجه شرکت را در نظر گرفته و مطابق با آن نوع وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون را تهیه می کند. این وسایل باید علاوه بر زیبایی دارای استانداردهای لازم را داشته باشد. بعد از تهیه وسایل نوع چیدمان و هارمونی به کار رفته د ر آن و همچنین نوع قرارگیری وسایل در کنار یکدیگر و هماهنگی آن ها با یکدیگر باید در نظر گرفته شود. اجرا کننده دکوراسیون اداری باید به قدری قدرت داشته باشد که بتواند ساده ترین و کم هزینه ترین لوازم را به گونه ای در کنار هم قرار دهد که باعث افزایش زیبایی و جذابیت محیط شود.

یک اجرا کننده دکوراسیون خوب باید این توانمندی را داشته باشد که بتواند پروژه را بر اساس اهداف آن پیش ببرد و به صورت دقیق برنامه ریزی کند و تمام علم و هنر خود را مطابق با خواسته کارفرما و رعایت استانداردها انجام داده و طرحی بی نقص را ارایه دهد.

اطلاعات تماس با ما

آدرس دفتر: تهران،میرداماد،خیابان کوشا ،خیابان ساسانی پور،پلاک9
تلفن: 02122914103-22914104-021
شماره موبایل : 09121050430

آخرین مطالب

رتبه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (7 رای)
امتیاز نظرات 5 (1 امتیاز دهی)

دیدگاه(2)

  • admin
   فروردین 17, 1399 \ق.ظ\31 11:11 ق.ظ

   ؟

 1. احمد میرزایی
  فروردین 19, 1399 \ب.ظ\31 9:30 ب.ظ

  سلام خیلی مطالب خوبی داشتید عالی بود من خیلی از مطالب سایتون بهره گیری کردم و تونستم به موفقیت برسم ممنون

 2. فروردین 23, 1399 \ب.ظ\31 12:42 ب.ظ

  […] دیگر بخش های مهم در اصول چیدمان فضای اداری استفاده صحیح از نور می باشد. پیش از […]

 3. فروردین 29, 1399 \ق.ظ\31 11:57 ق.ظ

  […] بنابراین بهتر است در دکوراسیون اداری خود از مبلمانی مناسب انتخاب کنید تا علاوه بر خارج کردن فضا از حالت یکنواختی […]

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال