دکوراسیون اداری

معماری اداری / معماری محیط کار

معماری اداری و طراحی دکوراسیون آن از جمله مواردی است که امروزه کارفررمایان برای آن اهمیت زیادی قایٔل هستند. ساختمان های اداری دارای بخش های گوناگونی می باشد. از قسمت های اصلی یک بخش اداری عبارت عبارت است از:
بخش انبار برای نگهداری لوازم شرکت و بایگانی ها
بخش خدمات اصلی شرکت مانند دستگاه تایپ و کپی و …
اتاق مدیریت شرکت
اتاق کنفرانس و گردهمایی های شرکت
سالن محل کار کارکنان شرکت
سالن ناهار خوری
علاوه بر نمای داخلی، نمای بیرونی یک ساختمان اداری نیز بسیار مهم می باشد زیرا یک نمای بصری به وجود می آورد و به عنوان پوسته کاری شمرده می شود. نمای بیرونی ساختمان باعث هویت بخشیدن به کار شده و از این رو باید برای آن وقت گذاشته شود. نمای داخلی و بیرونی شرکت باید مطابق با نوع فعالیت شرکت تعیین شود تا نتیجه مطلوب تری داشته باشد.
طراحی معماری اداری دارای سبک های مختلفی بوده و شما باید پیش از اقدام برای طراحی سبک ساختمان خود را انتخاب نمایید. در طراحی معماری اداری اکثرا از سبک های مدرن و کلاسیک استفاده می شود. پس از انتخاب سبک تعداد کارکنان مشغول در شرکت نیز اهمیت داشته و باید مطابق با تعداد کارکنان و مشغولین شرکت متراژ و تعداد اتاق ها مشخص گردد.
معماری اداری دارای مشخصه هایی بوده که باید در هنگام طراحی به آن توجه کرد. در نتیجه بهتر است برای معماری اداری از یک متخصص کمک بگیرید تا با تسلطی که بر روی اصول و قوانین آن دارد بهترین طرح را برای ساختمان شما انتخاب خواهند کرد.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت مردم به دیده ها و نماهای اطراف یکی از راه های موفقیت در کار و گسترش کسب و کار ظاهر ساختمان اداری می باشد. از این رو بهتر است معماری اداری شرکت و طراحی دکوراسیون آن را به افرادی بسپارید که به شیوه های مدرن و اصول معماری اداری آشنا بوده و بتوانند بهترین طرح را برای ساختمان شما انتخاب کنند و همچنین قادر به اجرای طرح مورد نظر به بهترین شکل و سریع ترین زمان و با کم ترین هزینه باشند.

طراحی و معماری داخلی / معماری داخلی / معماری ساختمان

طراحی و معماری داخلی دو عامل مهم در زیبایی شرکت و بازدهی بیشتر کار می باشد. طراحی و معماری داخلی تلفیقی از علم، هنر، روانشناسی، جامعه شناسی و توسعه اقتصادی می باشد. هدف از این کار ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش همراه با کارآیی لازم بوده و می توان عنوان کرد که معماری داخلی فقط به شکل بنا نپرداخته و سبک زندگی و نوع فعالیت فرد را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
بنابراین با تلفیق معماری و دکوراسیون می توان یک فضای چشم نواز و بسیار زیبا را رقم زد. در طراحی و معماری داخلی باید جنبه های زیادی را مد نظر قرار داد. یک طراح خوب باید به تمامی اصول و قوانین زیبایی شناسی مسلط بوده و آشنایی کامل با روانشناسی رنگ ها داشته و بهترین و مناسب ترین رنگ را متناسب با نوع فعالیت شرکت و روحیه کارکنان به کار برد.
این فضا باید به گونه ای باشد که با استفاده از ساده ترین ابزار و کم ترین هزینه ها و استفاده بهینه از فضا طرحی مناسب را برای محیط کاری فراهم آورد. در اصل می توان گفت که برای طراحی فضای اداری هدف ایجاد فضایی بوده تا افراد یک گروه ساعاتی که در محل کار در کنار هم هستند بتوانند با یکدیگر به راحتی ارتباط برقرار کنند و هدف از این کار افزایش راندمان کاری و بالا رفتن بازدهی کاری می باشد و از این رو باید به گونه ای طراحی گردد که آرامش کارکنان را تامین کند.
یک طراح معماری داخلی ابتدا نیازهای کارفرما را لیست کرده و مطابق با معیارها و بر اساس برنامه ریزی دقیق بهترین سبک را برای محیط کاری شما طراحی خواهند کرد تا ضمن خلق یک محیط کاری زیبا، نیازهای کارفرما نیز در آن مورد توجه قرار داده شود.

معماری داخلی اداری / شرکت معماری داخلی

معماری داخلی اداری دارای المان های خاصی بوده و در صورتی که از این المان ها به درستی استفاده شود باعث بالا رفتن راندمان کاری و گسترش کسب و کار خواهد شد. پیش از طراحی معماری داخلی اداری باید تعداد اتاق های مورد نیاز برای ساختمان در نظر گرفته شده وبر اساس آن متراژ و نوع چیدمان شرکت را مشخص کرد. همچنین نظم و ترتیب قرار گیری اتاق ها در کنار هم نیز اهمیت بسیاری دارد. به عنوان مثال اتاق کنفرانس بهتر است نزدیک به ورودی بوده تا افراد در هنگام ورود به شرکت بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.
هر اداره با توجه به نوع فضا و روحیه کارکنان دارای چیدمان مختلفی می باشد و باید دارای معماری خاص و چشم نوازی باشد. به عنوان مثال نور موجود در فضا باید زیاد باشد تا باعث افزایش حس شادی و انرژی در کارکنان شود. در نتیجه در هنگام در انتخاب طرحی برای معماری داخلی اداری باید تمام جنبه های آن را در نظر گرفت.
با استفاده از میزان بودجه در نظر گرفته شده برای معماری داخلی توسط کارفرما باید متریال های به کار رفته در دیوار و کف ساختمان تعیین شده و به گونه ای طراحی شود که با کم ترین هزینه بیشترین بازدهی را داشته باشد به گونه ای که کارکنان و مراجعین با ورود به شرکت از طرح و نمای آن لذت بده و دیدی مثبت را در افراد به وجود بیاورد.
برای داشتن یک طرح معماری داخلی اداری بهتر است از یک طراح با تجربه و خوش ذوق کمک گرفت تا علاوه بر هنر و علمی که در این زمینه دارد، بتواند طرح را به بهترین شکل بر روی ساختمان اداری شما پیاده سازی کرد.

معماری فضای اداری / معماری فضای دفتر کار

معماری فضای اداری دارای اصول و قوانین بوده که لازم الاجرا می باشد. در هنگام معماری فضای داخلی باید به متراژ مکان و تعداد کراکنان، تعداد دیوارکشی های مورد نیاز، نوع فعالیت شرکت، نورپردازی مناسب، تعداد اتاق های مورد نیاز، تهویه مطبوع و … توجه نمود.
فضای اداری باید با نوع فعالیت آن هماهنگ بوده و به گونه ای باشد که فضایی آرام را رقم بزند. استفاده صحیح از اشکال و رنگ های به کار رفته در معماری اداری تاثیر بسزایی در زیبایی آن دارد. باید در هنگام در نظر گرفتن فضای اداری به گونه ای عمل شود که زمان کم تری برای پروسه های کاری استفاده شود. به عنوان مثال در قدیم برای طی پروسه های اداری باید از این اتاق به اتاق رفته و این کار باعث اتلاف زمان می شود ولی امروزه با استفاده از پارتیشن بندی این پروسه راحت تر و با زمان کم تری انجام می شود.
سر و صدا یکی از دغدغه های کارکنان در شرکت ها بود ولی امروزه با استفاده از راه حل هایی از جمله استفاده از پارتیشن های دوجداره صداهای اطراف کاهش یافته و باعث افزایش آرامش کارکنان خواهند شد. همچنین باید از فضای اداری به صورت بهینه استفاده شود.
در هنگام طراحی فضای اداری باید راحتی و آسایش کارکنان نیزمورد توجه قرار گرفته و از لوازم و ابزاری استفاده شود که باعث حس رضایت در کارکنان شود. در نتیجه علاوه بر زیبایی ظاهری باید راحتی و آسایش نیز ملاک قرار داده شود.
در نتیجه می توان عنوان کرد که برای معماری فضای اداری خود بهتر است از یک متخصص کمک گرفته تا با به کارگیری علم و هنر خود بهترین فضا را برای دفتر کاری شما رقم بزنند.

شرکت معماری اداری / شرکت معماری ساختمان

شرکت معماری اداری از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. این شرکت ها باید علم لازم برای طراحی معماری اداری را داشته و با اصول و معیارهای آن آشنا باشند. تنها علم و هنر ملاک کار نبوده و این شرکت ها باید قدرت اجرای طرح مورد نظر را داشته و طرح را به بهترین شکل اجرا کنند.
یکی از ویژگی های شرکت معماری خوب آشنایی با انواع سبک ها و انتخاب بهترین سبک برای بخش اداری می باشد. این افراد باید دارای ایده های نو و جدید بوده و باعث خاص و منحصر به فرد شدن دفتر می شود. همچنین تمامی ویژگی ها را در نظر گرفته و بر اساس آن بهترین طرح را انتخاب خواهند کرد.
شرکت های معماری اداری باید با روانشناسی رنگ ها آشنا بوده و بتواند هماهنگی را در استفاده از رنگ ها به کار ببرند و یک طرح زیبا را رقم بزنند. از آن جا که زمان برای راه اندازی یک کسب و کار مهم می باشد لذا این شرکت ها باید دارای مدیریت قوی بوده و کار را در سریع ترین زمان به اتمام برسانند.
کارکرد گروهی و تیمی این شرکت ها باعث نتیجه بهتر کار می شود بنابراین یک شرکت معماری اداری باید دارای یک تیم هماهنگ باشد و هر کدام بتوانند وظایف محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
برنامه ریزی نیز در کار مهم بوده و باعث پیشرفت کارها و افزایش بازدهی آن می شود. نظم در کار نیز یکی از عامل موفقیت این شرکت ها می باشد که در روند کاری شرکت تاثیر بسزایی می گذارد.

رتبه 5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (3 رای)

دیدگاه(10)

 1. جواد
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:25 ق.ظ

  مطالب عالی بود

  • admin
   فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:32 ق.ظ

   ممنون

 2. علی
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:25 ق.ظ

  کارتون درسته عالی بود

  • admin
   فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:33 ق.ظ

   ممنون

 3. حسن
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:26 ق.ظ

  مطلب خوبی بود

  • admin
   فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 9:32 ق.ظ

   ممنون

 4. زهرا میرزائی
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 10:51 ق.ظ

  سلام وقت بخیر از مطالب خوبتون نهایت استفاده رو کردم

 5. نرگش عباسی
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 10:52 ق.ظ

  سلام ی مقدار بیشتر مطلب بزارید

 6. عاطفه حسینی
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 10:52 ق.ظ

  کارتون درسته

 7. عاطفه میرزائی
  فروردین 14, 1399 \ق.ظ\31 10:53 ق.ظ

  خیلی عالی

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.