1ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی، ایده ای بسیار کارآمد

1ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی، ایده ای بسیار کارآمد

ایده ی بسیار کارآمد ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی

همانطور که میدانیم فنگ شویی ریشه ای باستانی دارد که منشا آن چین است و به منظور یافتن چیدمان مناسب و طراحی دکوراسیون شیک و قابل توجه به کار میرود تا بتواند بهترین اثر را بر سلامتی، شادابی، موفقیت و بطور کلی افزایش انرژی مثبت در محیط داشته باشد. فنگ شویی دارای اصولی است که رعایت نمودن آن در پیشبرد اهداف سهم قابل توجهی را دارد. در این مقاله ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی مورد بررسی قرار میگیرد.

موارد قابل توجه در ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی

مهمترین چیزهایی که در اصول فنگ شویی باید رعایت شود پرهیز هرگونه بی نظمی و شلوغی در محیط است. بنابراین به منظور ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی در طراحی دکوراسیون اداری باید تا جایی که ممکن است وسایل و تجهیزات با چیدمانی خاص به دور از شلوغی و با ایجاد نظم در کنار هم چیده شوند، نکته ی دیگر انتخاب رنگ مناسب است، استفاده از رنگهایی که به تنهایی باعث ایجاد بی نظمی و شلوغی مکان اداری میشوند در اصول فنگ شویی به هیچ وجه توصیه نمیشود. رنگ ها باید به گونه ای انتخاب شوند که علاوه بر حفظ شادابی و سرزندگی محیط، فضا را شلوغ و دلگیر نکند و انرژی مثبت را القا کند. در واقع ما با استفاده از اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی میتوانیم از شر انرژی منفی که در محیط کار است به راحتی خلاص شویم به عنوان مثال میتوان از گیاهانی که انرژی منفی را دفع میکنند استفاده کرد و همچنین میتوان برای جلوگیری و یا کاهش میزان انرژی منفی میز کارها را تا حد امکان با فاصله از هم قرار داد. ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی مکان‌هایی دلپذیر و مناسب را فراهم میکند که میتواند باعث افزایش سطح بهره‌وری کارمندان شود و سرعت عمل آنها را بهبود بخشیده  و رضایت کارمندان و همچنین ارباب رجوع را در پی داشته باشد.

ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی

 به منظور ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی میتوان از عناصر موثر در فنگ شویی مانند فلز، آب، خاک، چوب و کاغذ بهره گرفت. بیشترین عناصری که در طراحی دکوراسیون اداری میتوان از آنها بهره گرفت، استفاده از عناصر چوب و فلز در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. در واقع به منظور رعایت اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون ادری و به عبارت دیگر، در ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی مواردی را باید مد نظر قرار دهیم که به برخی از آنها در ذیل میپردازیم.  به عنوان مثال، به منظور بهره گیری از عنصر چوب فنگ شویی در دکوراسیون اداری، میتوانیم از گیاهانی استفاده کنیم که علاوه بر ایجاد یک حس خوب، خوشبو کنندگی هوا و رهایی از شر انرژی منفی و به عبارت دیگر، القای انرژی مثبت، خاصیت تصفیه کنندگی هوا را نیز داشته باشند. در مکانهایی که نوردهی به میزان کافی نیست و یا فضای کافی برای گذاشتن گل و گیاه وجود ندارد به منظور رعایت اصول فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی، میتوان از مجسمه های چوبی بهره گرفت. از موارد دیگر میتوان به قاب عکس های چوبی، استفاده از گیاه بامبو که سمبل خوش شانسی است و.. اشاره کرد. علاوه بر این، در ترکیب دکوراسیون اداری و فنگ شویی بهره گیری از عنصر فلز نیز در طراحی دکوراسیون داخلی متداول است. به عنوان مثال میتوان از وسایل دکوری فلزی با رنگ متداول سفید، خاکستری و طلایی استفاده کرد، استفاده از قاب عکس های فلزی با رنگ طلایی و همچنین آویزهای فلزی و مجسمه های طلایی میتواند در محیط اداری، فضایی بسیار آرامش بخش و ایده آل را به منظور پیشبرد اهداف و افزایش بهره وری از محیط کار و بازدهی کارمندان ایجاد کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of