پارتیشن اداری

پارتیشن اداری کاربردهای مختلفی دارند که از جمله اصلی ترین کاربردهای آن جداسازی بخش ها از یکدیگر می باشد. در تعریف اصولی می توان گفت که پارتیشن اداری دیواری موقتی بوده که فضایی از یک بخش را با بخش های دیگر جدا می کند. با استفاده از این محصول می توان با هزینه ای کم علاوه بر تقسیم قسمت های اداری از یکدیگر، باعث زیبایی دکوراسیون اداری خود شوید. این پارتیشن اداری در انواع مختلفی وجود دارد که می توان آن را تا سقف و یا در ارتفاعی مشخص استفاده نمود و جابجایی این پارتیشن اداری راحت بوده و در صورتی که نیاز نداشته باشید می توانید به راحتی آن را جابجا نمایید.

انواع پارتیشن اداری در اجناس مختلف

پارتیشن ها وسیله های پرکاربردی هستند. که به کمک آنها به سادگی می توان فضا را به مکان های اختصاصی متفاوت تقسیم بندی کرد. یکی از مکان هایی که وجود فضای اختصاصی در آنها زیاد احساس می شود، ادارات می باشد. زیرا کارمندان هر یک با داشتن فضایی جداگانه راحت تر و سریعتر به امور کاری خود می پردازند. برای جداسازی فضاهای اداری انواع پارتیشن اداری طراحی و تولید می شوند، که هر کدام با توجه به سلیقه و نیاز مصرف کننده مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان نمونه؛ یکی از انواع پارتیشن اداری که در تقسیم بندی فضای ادارات بسیار کاربرد دارد و از محبوبیت خاصی میان مصرف کنندگان برخوردار است. پارتیشن شیشه ای می باشد. پارتیشن های شیشه ای فضا را بزرگ، دلباز، شیک و روشن نشان می دهد. یکی دیگر از انواع پارتیشن اداری که نسبت به سایر پارتیشن ها طول عمر بالایی داشته و تمیز و بهداشتی است پارتیشن آلومینیومی می باشد. پارتیشن های آلومینیومی به سادگی با کمک یک دستمال مرطوب پاک و تمیز می شوند. و از مقاومت مناسب برخوردارند. بنابراین جهت استفاده در ادارات که مکان هایی پر رفت و آمد محسوب می شوند، گزینه ی مناسبی می باشند. انواع پارتیشن اداری را نمی توان در یک یا دو مدل خلاصه کرد. پارتیشن های مورد استفاده در ادارات دارای انواع و اجناس مختلف مثل؛ چوبی، فلزی، ترکیبی، دوجداره، تک جداره و… هستند.

انواع پارتیشن اداری ثابت و متحرک

انواع پارتیشن اداری در ابعاد و ارتفاعی

انواع پارتیشن اداری بر اساس نیاز مصرف کننده قابلیت اجرا در هر متراژ و ابعادی را دارد. این پارتیشن ها به صورت کوتاه، متوسط و حتی تا سقف نیز قابل طراحی و نصب هستند. در صورتی که عایق بودن صدا اهمیت داشته باشد. پارتیشن ها را تا سقف اجرا می کنند. و در صورتی که عایق بودن صدا چندان اهمیت نداشته باشد. مثل سایت های اداری پارتیشن ها را به صورت متوسط و یا کوتاه مورد استفاده قرار می دهند. همچنین پارتیشن های اداری به دو صورت ثابت و متحرک قابل سفارش و طراحی هستند. که نمونه های متحرک آن خود به دو نوع ریلی و تاشو تقسیم می شوند.

پارتیشن اداری فریم لس

پارتیشن با فریم آلومینیومی و نصب سریع

پارتیشن با فریم آلومینیومی به نوعی از پارتیشن ها گفته می شود، که قاب و یا چهارچوب آن آلومینیومی است و درون آن با چوب، فلز و شیشه پر می شود. پارتیشن با فریم آلومینیومی از مقاومت و طول عمر خوبی برخوردار است. وزن سبکی دارد. و سریع نصب و اجرا می شود. همچنین در مکان های مرطوب، شرجی و یا در تماس مستقیم با آب زنگ نمی زنند، و از بین نمی روند. این پارتیشن ها در هر متراژ و ارتفاعی قابل اجرا هستند. معمولا پارتیشن های ثابت با فریم آلومینیومی را تا سقف اجرا می کنند. و پارتیشن های متحرک را در ارتفاع کوتاه و یا متوسط می سازند. هرچند گاهی ممکن است پارتیشن های متحرک با فریم آلومینیومی را نیز تا سقف اجرا کنند. مثل انواع پارتیشن های ریلی. اما آنچه که در پارتیشن با فریم آلومینیومی بسیار خودنمایی می کند. علاوه بر جنس مرغوب، زیبایی و جلوه ی چشمگیر آنهاست که موجب می شود، محیط و یا فضا مرتب، یکپارچه و زیبا نشان داده شود. پارتیشن با فریم آلومینیومی با اجناس باکیفیت تولید می شوند. بنابراین این امکان را به مصرف کنندگان می دهد که از آنها به صورت دوباره و یا چندباره استفاده کنند. به این معنی که در صورت تغییر مکان و یا تغییر موقعیت میتوان با کمک نصاب از پارتیشن های ثابت آلومینیومی چند بار استفاده کرد و این امر می تواند در دراز مدت به سود مصرف کننده باشد.

پارتیشن با فریم آلومینیومی تک جداره

پارتیشن با فریم آلومینیومی مقاوم و با دوام

پارتیشن با فریم آلومینیومی را می توان به صورت یک جداره و دوجداره طراحی و تولید کرد. چنانچه حفظ حریم خصوصی اهمیت داشته باشد بهتر است از پارتیشن های دو جداره آلومینیومی استفاده کرد. زیرا مانع نفوذ و یا خروج صدا می شوند. و در این زمینه از پارتیشنهای تک جداره بهتر عمل میکند. همچنین پارتیشن با فریم آلومینیومی بسیار بهداشتی و تمیز است. و به راحتی به کمک یک دستمال مرطوب تمیز و پاک خواهند شد. بنابراین برای استفاده در محیط های پررفت و آمد و شلوغ بسیار مناسب میباشند. زیرا نه تنها بهداشتی هستند، بلکه مواد اولیه مرغوب و با کیفیت به کار رفته در آنها موجب می شود. که بسیار بادوام و مقاوم باشند.

پارتیشن فریم لس ایمن و زیبا

پارتیشن فریم لس با استفاده از شیشه های نشکن و مقاوم طراحی و ساخته می شوند. بنابراین صد در صد ایمن هستند. و در مقابل فشار و ضربه آسیب نمی بینند. پارتیشن فریم لس همانطور، که از نام آن مشخص است بدون قاب و یا چارچوب می باشند. به گونه ای که هنگام مشاهده ی آنها هیچ گونه مانع دیدی وجود ندارد و بیننده فقط شیشه می بیند. پارتیشن فریم لس در اماکن عمومی و خصوصی مثل: مراکز خرید، نمایشگاه های اتومبیل، هتل ها، رستوران ها و… کاربرد دارند. همچنین پارتیشن فریم لس جزو یکی از پارتیشن های محبوب و جدید محسوب می شود، که نه تنها در ایران بلکه در بیشتر کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد و از آنها برای تقسیم بندی ادارات، دفاتر کار و… بهره می برند. شیشه به کار رفته در پارتیشن فریم لس میتواند؛ ساده، رنگی و یا طرح دار باشد. استفاده از پارتیشن ها ی فریم لس محیط را بزرگتر و دلبازتر جلوه می دهد. همچنین این پارتیشن ها نور را از خود عبور می دهند و با انعکاس مجدد آن به حفظ روشنایی محیط می کنند.

پارتیشن فریم لس در طرح ها و رنگ های مختلف

پارتیشن فریم لس عایق مناسب صدا، گرما و سرما

از پارتیشن فریم لس برای بهینه سازی فضا و تقسیم بندی آن به محیط های اختصاصی استفاده می کنند. همچنین پارتیشن ها عایق مناسبی جهت نفوذ و خروج گرما، سرما و صدا هستند. پارتیشن فریم لس را به صورت تک جداره و دوجداره می سازند، که دوجداره ها عایق بهتری نسبت به پارتیشن های یک جداره می باشند. بنابراین در مکانهایی که امنیت صدا از اهمیت برخوردار می باشد، بهتر است از پارتیشن های دوجداره استفاده کرد. همچنین در ساخت این پارتیشن ها از انواع شیشه سکوریت در ضخامت های مختلف چهار، هشت، ده، دوازده میلیمتر و… استفاده می شود. این پارتیشن ها در صورت شکسته شدن برعکس شیشه های معمولی که به قطعات برنده تبدیل می شوند. به قطعات کوچک صاف و صیقلی تبدیل خواهند شد. و به اطراف پرتاب نمی شوند. به همین دلیل هرگز به اطرافیان آسیب وارد نمی کنند. و به کسی صدمه نمی زنند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3 (1 رای)

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.