نحوه صحیح چیدمان میز کار

نحوه صحیح چیدمان میز کار

 یادگیری نحوه صحیح چیدمان میز کار، راه حلی برای افزایش بازدهی کارمندان

با توجه به اینکه اداره یا شرکت، خانه‌ی دوم کارمندان محسوب میشود و کارمندان به ناچار بخش اعظمی از وقت خود را در اداره یا شرکت میگذرانند، برای ایجاد انگیزه بیشتر در آنها و جاری شدن انرژی مثبت در محیط و در نتیجه افزایش بازدهی کارمندان، بهتر است که چیدمان اتاق و میز کار متناسب با سلیقه ی شخص باشد و به گونه ای باشد که نظم برقرار شده و باعث افزایش تمرکز کارمندان و جلوگیری از خستگی و خمودگی آنها شود. در این مقاله سعی در بررسی نحوه صحیح چیدمان میز کار در اداره و یا منزل را داریم.

آنچه که باید در یادگیری نحوه صحیح چیدمان میز کار بدانیم و رعایت کنیم

چیدمان صحیح میز کار تاثیر بسیار زیادی بر میزان لذت فرد از کاری که انجام میدهد و رضایت وی و همچنین افزایش بازدهی فرد دارد، بنابراین، نباید از چیدمان صحیح میز کار غافل شویم و بایستی آن را جدی بگیریم. در بررسی نحوه صحیح چیدمان میز کار، مواردی را باید رعایت کنیم. ابتدا باید میز کارمان را بر اساس شغلی که داریم انتخاب کنیم. بعضی از مشاغل به میز کار بزرگی احتیاج ندارند و بالعکس، بعضی دیگر از شغل ها وسایل و تجهیزات بیشتری دارند و به تبع آن، میز کار انتخاب شده برای آن نیز باید بزرگتر باشد تا ضمن چیدمان صحیح از بی نظمی و شلوغی بسیار زیاد روی میز جلوگیری شود. مورد دیگر در یادگیری  نحوه صحیح چیدمان میز کار، این است که تنها وسایلی را روی میز بگذاریم که ضروری هستند و در طول روز زیاد از آنها استفاده میکنیم. عموما مرکز میز محل گذاشتن وسایلی است که از بین سایر وسایل، از اهمیت بیشتری برخوردار است و پرکاربردتر است.

نحوه صحیح چیدمان میز کار

 مورد مهم دیگر در یادگیری نحوه صحیح چیدمان میز کار، این است که میز را در جایی از اتاق محل کار قرار دهیم که نور کافی به آن برسد و همچنین میز و صندلی را به گونه ای انتخاب کنیم که فرد در حین کار خسته نشود و برای سلامتی او ضرری نداشته باشد بدین منظور، بهتر است میز و صندلی را متناسب با قد کارمندان در نظر بگیریم. عامل مهم دیگر در بررسی  نحوه صحیح چیدمان میز کار، ایجاد نظم و ترتیب و جلوگیری از شلوغی میز کار است. برای این منظور میتوانیم تا جایی که ممکن است سیم ها را که چهره ی زشت و نامنظمی را به محیط کار میدهد، دسته بندی کنیم و آنها را با استفاده از داکت هایی که در بازار موجود است، با نظم بیشتر به زیر میز بچسبانیم تا هم دیده نشوند و هم نظم برقرار باشد. یکی از موارد دیگر در بررسی نحوه صحیح چیدمان میز کار، این است که حتما از یک وسیله تزیینی متناسب با چیدمان فنگ شویی، برای افزایش انرژی مثبت و افزایش حس شادابی و موفقیت در محیط کار استفاده کنید مثلا میتوانید از یک گلدان گل و یا یک مجسمه چوبی و یا فلزی و … که برایتان سمبل شانس و اقبال است استفاده کنید. فراموش نکنیم که یک چیدمان مناسب تا چه حد میتواند روی روح و روان کارمندان تاثیر بگذارد و با افزایش انرژی آنها، کیفیت کار را بالا ببرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of