رنگ شناسی در دکوراسیون

رنگ شناسی در دکوراسیون

رنگ شناسی در دکوراسیون تاثیر بسیار زیادی داشته و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. رنگ ها در دکوراسیون به صورت تصادفی انتخاب نمی شود و در پس هر انتخاب رنگی در طراحی دکوراسیون یک علم روانشناسی پنهان شده است. در صورتی که شما قصد دارید برای محیط اداری خود از رنگ خاصی برای دکوراسیون استفاده کنید باید ابتدا با روانشناسی رنگ ها آشنا شده و رنگی مناسب را انتخاب نمایید.

سه رنگ آبی و قرمز و زرد رنگ های اصلی بوده که از ترکیب این رنگ ها با یکدیگر رنگ های ثانویه به وجود می آیند. در صورتی که از رنگ ها به صورت صحیح استفاده نشود می تواند تاثیر منفی داشته باشد. رنگ های سفید فضای شما را بزرگ تر نشان داده و رنگ های تیره باعث می شود که فضای شما کوچک تر به نظر برسد.

مهم ترین رنگ های دکوراسیون

قرمز

قرمز رنگی گرم بوده که احساساتی همچون قدرت، تخطی، رشادت، هیجان و  … را نشان می دهد. این رنگ باعث افزایش ضربان قلب شده و بسیار جلب نظر می کند. استفاده از این رنگ به صورت زیاد در دکوراسیون کار درستی نبوده و بهتر است از این رنگ به صورت استاندارد استفاده شود.

نارنجی

نارنجی نیز رنگی گرم بوده و از ترکیب رنگ قرمز با زرد به دست می آید. این رنگ معمولا با زرق و برق، آسایش، گرما، انرژی، توانایی، اشتعال و … در ارتباط است.

زرد

رنگ زرد نشان دهنده سعادتمندی، خرسندی، شادی، خوشحالی و … می باشد و بیننده را به نیک اندیشی، خوش بینی، شور و انرژی دعوت می کند. از این رنگ نیز بهتر است به صورت کم استفاده شود.

سبز

سبز از اصلی ترین رنگ موجود در طبیعت بوده و حس تازگی و طراوت را در بیننده زنده می کند. این رنگ از پرطرفدارترین رنگ ها بعد از رنگ آبی می باشد.

آبی

آبی یکی از رنگ های پرطرفدار در دکوراسیون می باشد. این رنگ باعث ایجاد حس اعتماد، آرامش، سکون، وفاداری، صداقت، توجه و تمرکز در بیننده می شود که به ایجاد فضایی شاد و پرتحرک کمک می کند.

بنفش

بنفش رنگ بسیار مناسبی در دکوراسیون می باشد. این رنگ بین آبی و قرمز بوده و بیننده را به سوی عرفان، دانش و معرفت هدایت می کند.

مشکی

مشکی رنگی قدرتمند بوده و نشان دهنده قدرتمندی و سلطه طلبی می باشد. از این رنگ در اکثر دکوراسیون ها به میزان کم مورد استفاده قرار می گیرد.

قهوه ای

رنگ قهوه ای نشان دهنده سادگی، پایداری، استواری، استحکام و ثبات بوده و استفاده از این رنگ در دکوراسیون رایج است. این رنگ ها به بیننده اعتماد و اطمینان می بخشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of